Nieuws van De Fakkel

Pasen

In de winkel hebben we het assortiment voor Pasen uitgestald, wat ook grotendeels te vinden is op de website onder Seizoensartikelen. Er zijn mooie windlichten met tekst, diverse boeken met inspiratie voor deze tijd en ook voor de kinderen is er een divers aanbod om aandacht te geven aan het Paasevangelie. Daarnaast hebben we Israëlische wijn op voorraad, alsmede druivensap, om (thuis) te gebruiken bij het avondmaal.


Winkelen op afspraak

Wat is het fijn om weer klanten te verwelkomen in de winkel! Je bent van harte welkom om een afspraak te maken. We hanteren royale tijdsblokken van 30 minuten. In die tijd mogen er 3 klanten zijn. Ook als je een bestelling komt ophalen waarderen we het als je een afspraak maakt, zo weten we of het nodig is de winkel de hele dag open te houden.

Een afspraak maken is het makkelijkst telefonisch, tijdens onze openingstijden. Dan kunnen we direct overleggen. Je mag ook een e-mail sturen. Actuele informatie staat op onze website. Overigens mag je ook een afspraak maken om even rustig rond te kijken, je bent natuurlijk niet verplicht om iets te kopen.


Flirt – Lisette van de Heg

Waarom gaat iemand vreemd? Begrijp jij het niet of denk je dat het jou nooit overkomt? De roman “Flirt” geeft begrip, en vooral: hoop!

Kort nadat Laura’s enige zoon op kamers is gegaan, overlijdt plotseling haar moeder. Het lege nest waar Laura al mee worstelde, voelt hierdoor nog leger. Het is niet haar man Johan die ziet hoe moeilijk ze het heeft, maar Jean Paul.

“Flirt” is een roman over overspel. De schrijfster weet op een eerlijke manier dit thema aan te pakken. Ze beschrijft heel invoelend hoe het zo ver kan komen, maar ook wat het doet met Laura zelf, met Johan en met Jean Paul. Hoe een onschuldige flirt langzaam overgaat naar een serieuze verhouding. Hoe de echtgenoten vervolgens worstelen om op een goede manier verder te gaan terwijl er toch iets kapot is gegaan wat nog lang kan blijven schrijnen.

Lisette weet erg goed de situaties, reacties en gevoelens te omschrijven waar veel mensen in het dagelijks leven mee te maken hebben.

Flirt, een roman over een doorsnee gezin dat zomaar naast je zou kunnen wonen.


Hooggevoelig, wat nu? – Mirjam Boogerd

Ben je hooggevoelig? Of denk je dat je het bent? Dan is dit boek echt een aanrader.

De inleiding geeft hoop voor HSP’s (High Sensitive Person) en die hoop wordt niet beschaamd. Je wordt flink aan het werk gezet. Dat is misschien niet altijd even gemakkelijk,
maar je kunt er alleen maar beter van worden. Of eigenlijk: je kunt worden wie je bent.

‘Hooggevoeligheid is een persoonskenmerk waarbij drie factoren een rol spelen: diepere verwerking van prikkels, emotionaliteit en snellere overprikkeling. De diepe verwerking van prikkels is daarin de kern en emotionaliteit en overprikkeling zijn daarvan de gevolgen’ beschrijft ze als kern in het eerste hoofdstuk van het boek.

Behalve deze uiteenzetting over hooggevoeligheid in de inleiding, reikt Mirjam drie sleutels aan die je kunt gebruiken om meer inzicht te krijgen in jezelf. Aan de hand van deze drie sleutels: zelfkennis, zelfzorg en zelfcompassie, neemt ze je mee door allerlei HSP weetjes.

Daarnaast geeft ze ook tips en oefeningen om te leren omgaan met jezelf en bepaalde situaties. Aangevuld met voorbeelden uit (haar) dagelijks leven. 

Een praktisch, humoristisch en herkenbaar boek. Waarin je haalbare tools krijgt om met je hooggevoeligheid om te gaan en je het als talent kunt leren inzetten.


Bijbels en de Nieuwe Psalmberijming

Er verschijnen regelmatig nieuwe uitgaven van bijbelvertalingen, zoals recent de Zij lacht bijbel in de Herziene Statenvertaling (HSV) en eerder de Bijbel Dichtbij in Gewone Taal (BGT).

Ook nog vrij nieuw is de Overschrijfbijbel, waarvan het derde deel binnenkort verschijnt. De Overschrijfbijbel is een meditatieve en creatieve manier om de Bijbel te lezen en brengt de eeuwenoude teksten nog dichter bij de lezer. De ervaring leert: door regelmatig een tekstgedeelte over te schrijven, krijgen de woorden meer kracht en betekenis. De Overschrijfbijbels worden uitgegeven in de Willibrordvertaling, evenals de Elisabethbijbel

De Mechelse Bijbel is een heel nieuwe vertaling, die zich kenmerkt door een persoonlijk, klassiek en literair taalgebruik waarmee deze vertaling zich onderscheidt van moderne en populaire vertalingen. De Mechelse Bijbel kiest eerder voor aansluiten bij de grondtekst dan voor moderniteit.

Deze en nog veel meer bijbels zijn op onze website te vinden en te bestellen en een groot deel is op voorraad in de winkel.


Kaarten

“Ik ben helemaal door mijn kaarten heen!”, hoorden we verschillende klanten al zeggen. De afgelopen tijd zijn onze kaartenmolens aangevuld met verschillende nieuwe series.
Je kunt dus weer goed bij ons terecht om je eigen voorraad aan te vullen.


Boeken Top 10 – MaartOproep tot gebed voor De Fakkel Hoogeveen

Los van financiële steun en al onze klanten, kunnen wij niet zonder gebed. Hierin schuilt namelijk de kracht van een christen: het besef dat we mogen rekenen op de steun van onze Vader in de Hemel.

Dat willen wij ook aan u vragen: om een plek in uw voorbede. Bij u thuis of in uw gemeente. Om het werk van De Fakkel op te dragen aan onze almachtige God en Vader.

In de brief aan de Romeinen staat het zo treffend weergegeven: “Wees verheugd door de hoop die u hebt, wees standvastig wanneer u tegenspoed ondervindt, en bid onophoudelijk”.